S-Badminton

Pravidla S-Badmintonu

S-Badminton se hraje na squashovém kurtu rozděleném v polovině badminotovou sítí.

Počítání

Zápas se hraje na dva vítězné sety do 21 bodů. Bod získá hráč za každou vítěznou výměnu. Za stavu 20:20 získá set strana, která dosáhne dvoubodového vedení. Za stavu 29:29 vyhraje se strana, která získá 30. bod. Hráči mění strany vždy po skončení setu a také v průběhu třetího setu, jakmile jedna strana dosáhne 11 bodů.

Podání

Právo prvního podání má vítěz losu. Vítěz setu podává v následujícím setu jako první.

Ve dvouhře podává vždy hráč, který vyhrál předchozí výměnu. Při sudém počtu bodů (nebo 0) podává z pravé strany kurtu, při lichém počtu bodů z levé strany. Při podání stojí podávající uprostřed své strany kurtu. Podává se vždy křížem do protější strany kurtu.

Ve čtyřhře, získá-li bod podávající strana, podává tentýž hráč dál a vymění si pole se spoluhráčem. Pokud získá bod přijímající strana, hráči se nemění. Spoluhráči mohou zaujmout jakoukoliv pozici, která nebrání ve výhledu podávajícímu nebo přijímajícímu hráči.

Průběh hry

Hráč vyhraje výměnu, když se míč dotkne země na soupeřově straně kurtu. Hráč také získá bod, když se soupeř dopustí chyby, tedy: